UWAGA! Serwis samochodowy i instalacji gazowych jest przeniesiony na ulicę Centralną 62 i 73a.
Ze względu na remont budynków na Politechnice Stacja Kontroli Pojazdów Karat na ul. Jana Pawła II zawiesza swoją działalność od 01.02.2020 do odwołania.

Zavoli BORA system sekwencyjnego wtrysku LPG

Systemy BORA produkowane przez Zavoli spełniają wymagania najnowocześniejszych silników benzynowych z wtryskiem sekwencyjnym. W celu spełnienia wymagań nowoczesnych silników benzynowych oraz zapewnia naszym instalatorom komfortowego i łatwego montażu, wprowadzona została technologia Zavoli BORA. Opracowana została w laboratoriach koncernu, charakteryzuje się innowacyjnymi cechami i funkcjami.

Zastosowana nowoczesna technologia mikroprocesowa zapewnia potężną moc obliczeniową, pozwala na szybsze i bardziej precyzyjne zestrojenie oraz korekty systemu. Sposób kalibracji został udoskonalony i maksymalnie uproszczony. Oprócz zastosowania automatycznej kalibracji możliwe jest przeprowadzenie mapowania ręcznego, nawet na koniec każdego automatycznego procesu. Sterownik gazowy został wyposażony w dodatkowe strategie:
Funkcja START&STOP (samochód musi być wyposażony w tą strategię fabrycznie) – zadaniem jej jest redukcja zanieczyszczeń i zużycia paliwa podczas zatrzymania samochodu np. na skrzyżowaniu – silnik uruchamia się na paliwie gazowym.

Zestawy wykorzystują nowe wtryskiwacze BIRA JET. Technologia BORA pozwala wykorzystać potencjał tego wtryskiwacza. Zapewnia szybki i dokładny czas wtrysku gazu i dzięki temu zaspokaja potrzeby tego silnika. Systemy zostały zaprojektowane zgodnie z najnowszymi europejskimi standartami technologicznymi i zatwierdzone zgodnie z przepisami R110, R67 i R115.

Drive-a-car-v2