UWAGA! Serwis samochodowy i instalacji gazowych jest przeniesiony na ulicę Centralną 62 i 73a.
Ze względu na remont budynków na Politechnice Stacja Kontroli Pojazdów Karat na ul. Jana Pawła II zawiesza swoją działalność od 01.02.2020 do odwołania.

BRC system sekwencyjnego wtrysku gazu do samochodów z bezpośrednim wtryskiem benzyny

System SEQUENT DIRECT INJECTION (SDI) jest systemem sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej przeznaczonym do samochodów 4 cylindrowych wolnossących i turbodoładowanych z bezpośrednim wtryskiem benzyny. System SDI został opracowany indywidualnie dla danego typu silnika (dlatego przed montażem należy sprawdzić oznaczenie silnika oraz sterownika benzynowego).

Innowacją w tym systemie jest centrala sterującą SDI, która łączy w sobie funkcję emulgacji oraz okresowego włączania wtryskiwaczy benzynowych. Rozwiązanie to zapewnia chłodzenie wtryskiwaczy benzynowych zapobiegając ich uszkodzeniu.

W systemie tym zastosowano okablowanie SDI, przełącznik sensorowy SDI, wtryskiwacze BRC wraz z listwą RAIL, oraz Reduktor Genius MB lub Genius Max. Programowanie systemu SDI polega na wgraniu gotowej mapy opracowanej dla danego typu silnika. SDI steruje wszystkimi fazami funkcjonowania silnika począwszy od wolnych obrotów a skończywszy na pracy w skrajnych warunkach, zapewniając maksymalny poziom kompatybilności dla każdego rodzaju paliwa.

System ten charakteryzuje się dużą niezawodnością i prostotą obsługi, gdyż przełączenie z benzyny na gaz następuje samoczynnie po osiągnięciu przez silnik odpowiedniej temperatury pracy. System SDI spełnia normy emisji spalin EURO IV.

SQ-SDI-v1