Zavoli BORA system sekwencyjnego wtrysku LPG

Systemy BORA produkowane przez Zavoli spełniają wymagania najnowocześniejszych silników benzynowych z wtryskiem sekwencyjnym. W celu spełnienia wymagań nowoczesnych silników benzynowych oraz zapewnia naszym instalatorom komfortowego i łatwego montażu, wprowadzona została technologia Zavoli BORA. Opracowana została w laboratoriach koncernu, charakteryzuje się innowacyjnymi cechami i funkcjami.

Zastosowana nowoczesna technologia mikroprocesowa zapewnia potężną moc obliczeniową, pozwala na szybsze i bardziej precyzyjne zestrojenie oraz korekty systemu. Sposób kalibracji został udoskonalony i maksymalnie uproszczony. Oprócz zastosowania automatycznej kalibracji możliwe jest przeprowadzenie mapowania ręcznego, nawet na koniec każdego automatycznego procesu. Sterownik gazowy został wyposażony w dodatkowe strategie:
Funkcja START&STOP (samochód musi być wyposażony w tą strategię fabrycznie) – zadaniem jej jest redukcja zanieczyszczeń i zużycia paliwa podczas zatrzymania samochodu np. na skrzyżowaniu – silnik uruchamia się na paliwie gazowym.

Zestawy wykorzystują nowe wtryskiwacze BIRA JET. Technologia BORA pozwala wykorzystać potencjał tego wtryskiwacza. Zapewnia szybki i dokładny czas wtrysku gazu i dzięki temu zaspokaja potrzeby tego silnika. Systemy zostały zaprojektowane zgodnie z najnowszymi europejskimi standartami technologicznymi i zatwierdzone zgodnie z przepisami R110, R67 i R115.

Drive-a-car-v2